19.СУ "ЕЛИН ПЕЛИН"

Мобилност по Еразъм+ в гр. Минден, Германия

В периода от 19.04.2026 до 24.04.2026 г. 8 ученици от 9. – 12. клас с придружаващи учители Веселка Николова и Надежда Тачева-Крумова участваха в мобилност в Kurt-Tucholsky-Gesamtschule в град Минден, Германия по Програма Еразъм +, сектор Училищно образование, ключова дейност Образователна мобилност на граждани.

Учениците развиха умения като работа в екип и социални умения, креативно мислене, дигитална компетентност, езикова и междукултурна комуникация на немски език, самостоятелност, планиране и адаптивност, знания по странознание за Германия, Минден и Хановер.

Skip to content