На 19.05.2026 г. ученици от 10 и 11 клас на 19 СУ „Елин Пелин“ посетиха Музея на инвестиционното злато в гр. Пловдив. Образователната инициатива, организирана от „Тавекс“ ЕООД и „Пазител на стойност“, предостави възможност на нашите възпитаници да се запознаят в детайли с историята на благородния метал и стойността му като инвестиционен актив. Учениците с интерес изслушаха изчерпателната беседа от любезните домакини и разгледаха образци на различни видове валути. След това се разделиха на отбори и участваха в предизвикателството – лов на съкровища. Имаше отбор победител, но всички участници се представиха достойно и получиха подаръци от домакините. За перфектната организация на екскурзията се погрижи Рапсоди Травел България.
Благодарим на всички, които организираха това вълнуващо приключение за нас!










